Бази даних. Запити.

Запити – це гнучкий і зручний засіб доступу до даних, важливою властивістю якого є те, що при створенні результуючої таблиці можна не тільки вибирати інформацію з бази, але й обробляти її. При роботі запиту дані можуть упорядковуватися (сортуватися), фільтруватися (відсіюватися), об'єднуватися, розділятися, змінюватися, і при цьому ніяких змін у базових таблицях може не відбуватися.

Запити поділяються на дві основні групи: запити на вибірку і запити на дію. Запит на вибірку просто отримує дані й робить їх доступними для використання. Результати запиту можна переглянути на екрані, роздрукувати або скопіювати до буфера обміну. Або можна використати результат запиту як джерело записів для форми чи звіту.

Види запитів Access:

1. Запити на вибірку. 


Метою запиту на вибірку є створення результуючої таблиці, у якій відображаються тільки потрібні за умовою запиту дані з базових таблиць.
Створення запиту до бази починається з відкриття вкладки "Создание/Конструктор запросов" . 

Обрати таблицю або декілька таблиць в якості джерела даних.
Вибір таблиць можно виконати у верхній половині бланка запиту натисненням правої клавіші миші - "Добавить табліцу".
До бланку заносять потрібні поля і виставляють умови відбору.

Рядки нижньої панелі визначають структуру запиту, тобто структуру результуючої таблиці, у якому будуть міститися дані, отримані за результатами запиту.
Рядок “Поле” заповнюють перетягуванням назв полів із таблиць у верхній частині бланка. Кожному полю майбутньої результуючої таблиці відповідає один стовпець бланка запиту за зразком. Рядок «Ім'я» таблиці заповнюється автоматично при перетягуванні поля. Якщо натиснути на рядок “Сортировка”, з'явиться кнопка списку, що розкривається, який містить види сортування. Якщо призначити сортування по якомусь полю, дані в остаточній таблиці будуть відсортовані по цьому полю. За допомогою Майста функцій можна створити обчислювальне поле.

Натиснення на кнопці  зі знаком оклику запускає запит і видає результуючу таблицю з необхідними даними.



Створимо запити, що містять інформацію:


- про путівки що передбачають лікування;

- путівки до Туреччини та Польші. (пробуйте створити самостійно)
- путівки, що забезпечують авіапереліт і коштують більш 12 тис.грн.


З’ясуємо, в які країни збираються їхати клієнти фірми, обчислимо вартість їх замовлення.  Оберемо поля, для обчислення оплати використовуємо кнопку "Построить"



Створимо запит з обчислення суми заказу


2. Запити з параметром. Використовується тоді, коли користувачу треба надати можливість вибору того, що він хоче знайти в таблицях бази даних.
Дозволяє створити запит, за допомогою якого користувач може сам визначити критерії пошуку за певними параметром.. Для цього служить спеціальна команда мови SQL, що виглядає так: LIКЕ [...]. У квадратних скобках можна записати будь-який текст,звернений до користувача, наприклад:LIКЕ [Введіть назву країни]. Команду LIКЕ треба помістити в рядку “Условие отбора” і в те поле, по якому робиться вибір.

Зробимо запит на запитання коду замовлення






3. Підсумкові запити. Дозволяють не тільки відбирати потрібну інформацію з таблиць і обробляти її шляхом створення нових полів, що обчислюються, але іробити так називані підсумкові обчислення.
Їх створюють на основі бланка запиту, у якому з'являється додатковий рядок –“Групування”. Для введення цього рядка в треба натиснути на кнопку “Групові операції” на панелі інструментів програми Ассеss . У тих полях, по яких робиться групування, треба установити (або залишити) функцію “Групування” і вибрати одну з підсумкових функцій.
Групові операції: Sum; Count; AVG; Max; Min

Обчислимо кількість замовлених путівок по країнах. Зясуємо, який напрямок найбільш популярний у клієнтів.


4. Запити на зміну. Дозволяють автоматично створювати нові таблиці або змінювати вже наявні шляхом створення тимчасової результуючої таблиці.
В режимі “Конструктора” є кнопки для запитів на створення нових таблиць та оновлення існуючих, на додавання  і на вилучення записів. Всі вони відносяться до запитів на зміну і працюють аналогічно, змінюючи базові таблиці відповідно до даних результуючих таблиць. 




Запити на зміну є «оновлюваними», тобто дані в базових таблицях можна редагувати за допомогою таблиці даних запиту. Якщо дії виконуються з оновлюваним запитом, слід пам’ятати, що зміни насправді виконуються в таблицях, а не лише в таблиці даних запиту.

Запит на змінення, згідно з назвою, виконує з даними певне завдання. Запити на змінення можна використовувати для створення нових таблиць, додавання даних до наявних таблиць, оновлення або видалення даних.
Створимо копії таблиць «Путівки» та «Замовлення» шляхом копіювання та вставки.

Створимо запит на вилучимо з таблиці «Копія_замовники» відомості про клієнтів, що не мають виїзних документів.





Збільшимо вартість путівок на 30%
1. Создание/Конструктор

2. Обрати таблицю "Копія Путівки"
3.Обрати тип запиту "Обновление"
4. На бланк перенести одне поле "Вартвсть путівки"
5. В рядку обновление побудувати вираз [Копія пуівки]![Вартість путівки]*1,3


6. Перехресний запит

Для кращого розуміння використання перехресних запитів наведемо результат розподілу особливостей відпочинку, що обрали замовники.
Для створення такого запиту з таблиці треба обрати три поля, які будуть виконувати функції:
  • Заголовків рядків
  • Заголовків стовпчиків
  • Даних (обрати потрібну функцію для групових операцій)



ІІІ. Практична робота «Створення запитів».
Запит на вибірку
Створити запити:
1. Путівки, що предбачають відпочинок;
2. Запит з параметром про путівки з назвою країни (Параметр_країна);
3. Запит, що предбачає виведення даних про країни з ісламським віроісповіданням.
4. Запт про путівки, що коштують не менш, ніж 10 тис. Грн.
5. Створити запит за умовою виведення путівок, що передбачають «шоппінг» та містять розрахункове поле про перерахунок ціни у валюте євро (курс знайти самостійно у телефоні або інтернеті)
6. Створіть пререхресний запит, який з’ясовує, який напрямок відпочинку, в які країни обрали туристи.
7. У таблиці «Копія Путівки» зменшимо вартість проїзду у півтора рази.


Запити дії ви знайдете у презентації

Комментариев нет:

Отправить комментарий